Islak mendilin sıra dışı kullanımı:

Statik elektriği ortadan kaldırın

Yıkama sonrasında birçok kumaşta statik elektrik birikir ve en sevdiğiniz bluz veya elbisenizden elektrik çarpması çok rahatsız edicidir. Nemli bir bez alın ve onunla giysilerinizin yüzeyini nazikçe silin.

Mobilyalardan kıl ve saç toplama

Evde evcil hayvan varken tüyleri sürekli olarak çeşitli yüzeylerde birikmektedir. Ancak aynı ıslak mendiller sayesinde işlem önemli ölçüde daha kolay ve etkili hale geliyor. Peçeteyle kanepenin veya sandalyenin üzerinden geçmeniz yeterli; birkaç dakika içinde tüm tüyler toplanacak.

Ütünün temizlenmesi

Bu arada, ıslak mendiller demirdeki karbon birikintilerinin etkili bir şekilde giderilmesine de yardımcı olur. Ütü masasının üzerine büyük, nemli bir bez serin ve iyi ısıtılmış bir ütüyle ütüleyin. Tüm kurum tabakası üzerinde kalacak ve cihazın plakası yeni gibi parlayacak.

Eşyaları yıkarken

Yatak çarşafları, battaniyeler, masa örtüleri ve halılar özellikle dikkatli bir şekilde yıkanır, genellikle sadece çok sayıda mikrop değil, aynı zamanda evde bulunabilecek tüm tüyler de birikir. Uzun yıkama ve yüksek su sıcaklıklarından eşyaları bozmamak için birkaç ıslak mendil kullanın. Bunları çamaşırlar ve diğer eşyalarla birlikte tambura yerleştirin ve makineyi açın. Döngü bittikten sonra tüm saçları ve tüyleri toplayan mendilleri çıkarın ve yıkama döngüsünü yeniden başlatın. Bu sayede deforme olmayan, zamanından önce yıpranmayan, temiz eşyalara sahip olacaksınız.

Saksılardan toprağın düşmesine izin vermezler ve toprağın nemli kalmasını sağlarlar

Her bahçıvan, toprağın düzenli olarak saksılardan dökülerek pencere pervazını kirlettiği gerçeğiyle karşı karşıya kalmıştır. Bunun nedeni, çok geniş drenaj deliklerine sahip olan saksıların özelliklerinden kaynaklanmaktadır ,bunlar olmadan, su köklerde durgunlaşacak ve bitkiler ölecektir. Bu sorun, bir sonraki ekim sırasında oldukça basit bir şekilde çözülebilir, tencerenin dibine birkaç ıslak mendil koyun. Birincisi toprak karışımının saksıdan düşmesi duracak, ikincisi ise toprak daha uzun süre nemli kalacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x